Uroczyste przekazanie sztandaru Pabianickiego Koła Związku Sybiraków pod opiekę Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
Dnia 25.09.2015 r. miało w naszej szkole miejsce bardzo podniosłe wydarzenie. Podczas uroczystości upamiętniających tragiczny los Sybiraków nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Pabianickiego Koła Związku pod opiekę Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Przekazanie nastąpiło w obecności Prezydenta Miasta Pana Grzegorza Mackiewicza, Wiceprezydenta Pani Aleksandry Jarmakowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Andrzeja Żeligowskiego.
Poza wymienionymi gośćmi w uroczystości brali też udział przedstawiciele władz Powiatu Pabianickiego z Przewodniczącym Rady Powiatu p. Florianem Wlaźlakiem oraz władze wojewódzkie Związku Sybiraków.
Akt przekazania podpisali Pan Jan Kwiatkowski Prezes Pabianickiego Koła Związku Sybiraków oraz Włodzimierz Stanek - dyrektor szkoły.
Uroczystość przekazania sztandaru oraz część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań Wioletty Sobieraj, Ewy Zawady i Pana Andrzeja Pasińskiego.

tekst i foto: Andrzej Pasiński