Wycieczka integracyjno – krajoznawcza klas ID i IG
Dnia 23 października 2015r. klasy ID, IG wraz z opiekunami p. Ewą Włodarczyk, p. Jolantą Marczuk i p. Ewą Widz uczestniczyły w wycieczce integracyjno – krajoznawczej w południowej części województwa łódzkiego. Uczniowie obejrzeli odkrywkę węgla brunatnego w Kleszczowie i dowiedzieli się o znaczeniu tego surowca energetycznego dla gospodarki Polski. Następnie zwiedziliśmy Dworek w Ożarowie – Muzeum Wnętrz Dworskich, gdzie młodzież poznała historię kultury ziemiańskiej oraz bogate wnętrza dworu polskiego. Kulminacyjnym punktem programu wycieczki był pobyt w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych i ekologicznych. Młodzież badała próbki gleb: oddziaływanie chlorku sodu na strukturę gleby oraz wpływ wapnowania gleb na jej odczyn. Zestawy doświadczalne zostały zakpione dla naszego gimnazjum przez WFOŚiGW w ramach konkursu „ Moja wymarzona ekopracownia 2015”. Uczniowie pod okiem instruktorów Ośrodka aktywnie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych badając biologiczną czystość rzeki Warty oraz mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w kursie tańca. Biała to doskonała zabawa.

tekst i foto: Ewa Widz