Polska leży nad Bałtykiem

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Pabianic i Zarządu Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych w ramach programu  „Jestem THE BEST”, wzorem lat ubiegłych organizowany jest konkurs marynistyczny pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” o nagrodę Prezydenta Miasta Pabianic. To już kolejna edycja konkursu, którego nagrodą jest bezpłatny udział ucznia drugiej klasy gimnazjum w tygodniowym rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim.
Zwycięzcą w naszej szkole okazał się uczeń klasy 2B Michał Wejman. Podczas testu, który odbył się w czwartek 17 marca br., Michał wykazał się znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, a także polskiej historii morskiej oraz podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.
Michałowi serdecznie gratulujemy

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall