Co słychać w bibliotece?
Mamy  Rok  Promocji Czytelnictwa. W związku z tym w naszej bibliotece są organizowane różnego rodzaju akcje popularyzujące czytanie wśród dzieci i młodzieży:
·  Konkurs pod hasłem  „Czytam , więc jestem” – konkurs całoroczny, wieloetapowy, polegający na rozwiązywaniu zadań tematycznie związanych z literaturą i kulturą czytelniczą. Zakończenie i podsumowanie wyników w czerwcu 2016r.
· Udział przedstawicieli uczniów szkoły w spotkaniu autorskim z pisarką młodzieżową p. Agnieszką Tyszką zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Pabianicach  (20 listopada 2015r.).
· Konkurs plastyczny na projekt okładki ulubionej książki – na zakończenie - wystawa prac zorganizowana w czytelni (styczeń 2016r.).
· „Czas dla ucha i ducha”- cotygodniowe spotkania uczniów zainteresowanych nowościami wydawniczymi naszej biblioteki (w każdą środę podczas dużej przerwy). Uczestnicy słuchają fragmentów wybranych powieści i dzielą się wrażeniami z lektury w formie krótkich informacji zamieszczanych w chmurkach na gazetce.
· Wystawki nowych nabytków naszej biblioteki.

tekst i foto: Małgorzata Jachowicz

Nowo zakupione książki