BIEG na 1050m na 1050 – lecie CHRZTU POLSKI

W niedzielny poranek 10 kwietnia 2016r uczniowie i nauczyciele Naszego Gimnazjum licznie uczestniczyli w biegu na uczczenie jubileuszu 1050 –lecia Chrztu Polski.
Bieg odbył się po Mszy Św. W Kościele Św. Mateusza w Parku im. Juliusza Słowackiego, ul. Stary Rynek 1.
Impreza rozpoczęła się od zbiórki i ogólnej rozgrzewki dla wszystkich uczestników. W biegu wzięli udział biegacze oraz maszerujący z kijami Nordic Walking.
Po pierwszym okrążeniu biegu na 1050m ks Michał Misiak dokonał odnowienia chrztu przy miejskiej fontannie, wspólnie odśpiewano pierwszy hymn Polski „Bogurodzica”. Potem nastąpiła kontynuacja biegu – max 10 okrążeń, w którym już na własne życzenie, również nasi uczniowie wzięli udział.
W biegu , mimo mało sprzyjającej aury, wzięło udział 52 uczniów Naszego Gimnazjum oraz nauczyciele. Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego:
 p. Dorota Gwiazdowska
 p. Piotr Kasza