Ferie na sportowo w Gimnazjum nr 3
W 2016 roku w województwie łódzkim ferie odbywały się w dniach 15 - 26.02. W Pabianicach były one organizowane przez animatorów sportu. Jak co roku cieszyły się dużą popularnością. Setki dzieci i młodzieży brały udział w zajęciach sportowych. Podczas tegorocznych ferii w Gimnazjum nr 3 odbyły się dwa duże turnieje.
17.02.2016r. odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych do lat 16. Przyszło, aż 9 drużyn, które wspaniale walczyły o podium.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
W I grupie:
I miejsce zajął zespół "Elita Pabianic" - uczniowie Gimnazjum nr 3 - GRATULUJEMY!!!
II miejsce zajął zespół "3 + 1"
III miejsce zajął zespół "Szybkie dziki"
W II grupie:
I miejsce zajął zespół "Pussy team"
II miejsce zajął zespół "Galactic volleyball"
III miejsce zajął zespół "Czarno to widzę"

24.02.2016r. odbył się turniej piłki nożnej o puchar Komendanta Straży Miejskiej połączony z pogadanką i spotkaniem ze Strażą Miejską. W turnieju aż, 10 drużyn walczyło o puchar i statuetkę najlepszego piłkarza. W trakcie turnieju młodzież ze szkół średnich w zagrała mecz towarzyski, który również został oceniony, a zawodnicy nie opuścili nas bez medali. Na podium stanęły drużyny:
I miejsce: Włókniarz II
II miejsce: Dodoni  - uczniowie z Gimnazjum nr 3 - GRATULUJEMY !!!
III miejsce: Włókniarz
Najlepszym piłkarzem został uczeń z naszego gimnazjum - Adrian Ślipski - GRATULACJE!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy tak licznymi grupami i zespołami przybyli na organizowane przez nas imprezy sportowe. Dziękujemy również za zachowanie zasad fair play i zasad kulturalnego kibicowania oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery sportowej powiazanej z mnóstwem emocji i dobrej zabawy.
Opiekę nad uczestnikami sprawowali animatorzy sportu: p. Justyna Michalak, Janusz Słomiński, Daniel Pawłowski, Adam Krzoska, Kamil Simiński.

tekst i foto: Justyna Michalak