Powiatowy Konkurs Fizyczny „Elektrostatyka i prąd stały”

W dniu 17 maja 2016 roku odbyła się 15 edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego organizowanego przez nauczycieli fizyki z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach p. Zofię Tuzikiewicz i p. wicedyrektora Andrzeja Mielczarka, przy współpracy z p. Anną Hartleb, nauczycielką fizyki w I LO oraz p. Bożeną Szczecińską
W tym roku szkolnym konkurs odbywał się pod hasłem „ Elektrostatyka i prąd stały” i składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie mieli do rozwiązania test  wyboru, a w drugiej rozwiązywali zadania otwarte.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z 4 gimnazjów z Pabianic i powiatu pabianickiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego.
Uzyskane wyniki świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów.
I miejsce zajął uczeń Gimnazjum w Piątkowisku – Paweł Wieczorek – opiekun p. Teresa Gwizdała.
II miejsce  zajął uczeń Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Mateusz Moskwin – opiekun p. Zofia Tuzikiewicz
III miejsce zajął uczeń Bartłomiej Gorzela  z Gimnazjum w Piątkowisku - opiekun p. Teresa Gwizdała.

tekst i foto: Zofia Tuzikiewicz