XV Gimnazjada Europejska

Klub Europejski działający w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach pod opieką  p. Urszuli Dzwonnik, p. Barbary Grzesiak, p. Jolanty Marczuk zorganizował 31 marca 2016 r. XV edycję konkursu powiatowego Gimnazjada Europejska pod hasłem „Polska w Unii Europejskiej”. Patronat nad konkursem objął starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura.
Uczniowie biorący udział w konkursie musieli  wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, tematyki integracji Polski z Unią Europejską, korzyści Polski z przystąpienia do UE, wiedzą o UE i jej symbolach na poziomie wykraczającym poza program gimnazjum.
Konkurs był przeprowadzony w formie teleturnieju, w III turach:
I tura – uczestniczące drużyny odpowiadały na te same pytania,
II tura – drużyny losowały pytania wybierając za 1 lub 2 punkty,
III tura – drużyny wypełniały zadania o takim samym stopniu trudności.

W konkursie uczestniczyło 7 drużyn (3-osobowych) z gimnazjów powiatu pabianickiego.
Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Andrzej Borzyński, Marcin Muszyński, Klaudia Oset, opiekun - p. Piotr Szymczak
II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Kacper Płusa, Rafał Maciaszczyk, Jakub Ransz, opiekunowie –  p. Katarzyna Foszpańczyk
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Kinga Góralczyk, Katarzyna Adler, Zuzanna Frąckowicz, opiekun –  p. Piotr Szymczak

Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Pabianicach, senator Maciej Łuczak oraz poseł Piotr Polak. W imieniu Starosty Powiatowego nagrody wręczała Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania p. Liliana Forysiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i materiały informacyjne o Unii Europejskiej.

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczniom

tekst i foto: Jolanta Marczuk