Papież Słowianin

10 czerwca uczennice naszego gimnazjum: Joanna Malinowska z kl. 3d i Aleksandra Grzelik z kl. 3a uczestniczyły w gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum – „Papież Słowianin”. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Łodzi. Joanna i Aleksandra przeszły eliminacje szkolne i awansowały do etapu wojewódzkiego. Wielki sukces i awans do finału ogólnopolskiego uzyskała Aleksandra Grzelik, która zajęła czwarte miejsce i została laureatką na szczeblu wojewódzkim. Wielki finał miał miejsce w maju w Łodzi, gdzie Ola zdobyła tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego konkursu. Uczniów przygotowywał pan Marek Słowik, a w szkolnej komisji konkursowej pomagały mu pani Agnieszka Krzysztofik i pani Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: Marek Słowik