Pierwszy Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów pod hasłem „Wer wird Deutschmeister?”

W dniu 23.05.2016 r. odbył się finał Pierwszego Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów pod hasłem „Wer wird Deutschmeister?” – „Kto zostanie mistrzem języka niemickiego?” Do Konkursu przyst±pili uczniowie z czterech Gimnazjów: Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, Gimnazjum w Lutomiersku, Gimnazjum w Dobroniu i Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Ide± Konkursu było wyłonienie Powiatowego Mistrza Języka Niemieckiego Klas Pierwszych, Drugich i Trzecich. Organizatorem Konkursu było nasze Gimnazjum.
Etap finałowy poprzedziły eliminacje szkolne, w których wyłoniono najlepszych z poszczególnych roczników:
1)      Klasy I – Gajzler Weronika
2)      Klasy II – Poczta Natalia
3)      Klasy III – Adamczyk Eliza
Dziewczyny z naszej szkoły zaprezentowały się znakomicie, a różnice punktów były niewielkie.
Natomiast tytuł Mistrza Języka Niemieckiego przypadł uczniom Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

tekst i foto: Krzysztof Snochowski