IX powiatowy konkurs ,,Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II’’

W dniu 20.05.2016 r. odbyła się kolejna edycja IX powiatowego konkursu ,,Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II’’. Organizatorem konkursu było gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II w Pabianicach. Celem konkursu było uczczenie pamięci Papieża – Polaka, popularyzacja wiedzy o Ojcu Św. oraz przybliżenie młodzieży historii pielgrzymek Jana Pawła  II do Polski. Konkurs rozgrywany był w kategorii indywidualnej i zespołowej . W konsekwencji bardzo wyrównanej rywalizacji nasza drużyna zajęła II miejsce. Naszą szkołę godnie reprezentowała Joanna Malinowska z kl. 3d, Martyna Tokarczyk z kl. 2c oraz Dagmara Olejnik z kl.1b.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne albumy książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Pabianicach i organizatora.
Uczennicom naszej szkoły gratulujemy sukcesu i wiedzy . Zapraszamy chętnych do udziału w kolejnym już 10 konkursie powiatowym , który odbędzie się za rok.
Opiekun p. Agnieszka Krzysztofik

tekst i foto: Agnieszka Krzysztofik