Projekt edukacyjny pt. "Co zwiedzać w Londynie?"

W dniach 08 - 09.02 2016 r. zrealizowany został projekt edukacyjny pt. "Co zwiedzać w Londynie?", którego opiekunem była pani S. Pelizg oraz p. M. Kęcik. Na przedstawienie zaproszono uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Scenariusz i scenografię uczniowie przygotowali samodzielnie pod kierunkiem nauczycieli koordynujących.
Podczas przedstawienia Kate i William oprowadzili widzów po Londynie, opowiedzieli o zabytkach tj.: London Eye, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Palace. Sensacją okazało się słynne londyńskie muzeum Madame Taussauds, gdzie podziwiano figury woskowe: Nicki Minaj, Rihanna, J. Bieber i Macklemore.. Następnie aktorzy zaprosili do obejrzenia filmu z autentycznymi wywiadami przeprowadzonymi w Londynie. Po obejrzeniu filmu uczniowie klas szóstych wzięli udział w quizie, podczas którego za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Uczniowie mogli również dowiedzieć się więcej na temat londyńskiego metra oraz obejrzeć oryginalne pamiątki z Londynu tj.: bilety wstępu, paragony, pocztówki, gazety, magazyny, książki, ulotki, rozkłady jazdy, mapy itp.
. Przedstawienie ukoronowano występem Justina Biebera oraz jego zespołem tanecznym w niepełnym składzie, który został uzupełniony przez 2 śmiałków z widowni. Koncert został przyjęty niezwykle entuzjastycznie oraz nagrodzony gromkimi brawami. Widzom bardzo podobało się przedstawienie i czekają na powtórkę w przyszłym roku.
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie:
Michał Trzanek 3d
Norbert Woch 3d