Promocja szkoły

8 i 9 lutego 2016 roku w ramach „Promocji Szkoły” uczennice klasy 3H naszego gimnazjum wraz z nauczycielem języka niemieckiego p. Małgorzatą Pacześ-Górną przeprowadziły lekcję języka niemieckiego dla uczniów klas szóstych pabianickich szkół podstawowych. Lekcja dotyczyła głównie tematu „Tägliche Tätigkeiten” – czyli czynności codzienne, ale zawierała także inne elementy, np. ciekawostki o krajach niemieckojęzycznych. Wszystko opatrzone było prezentacją multimedialną i zadaniami dla szóstoklasistów.
Lekcja zakończyła się konkursem, w którym wzięli udział goście z podstawówek. Zwycięzcy mogli liczyć na słodkie upominki.
Spotkanie okazało się okazją do świetnej zabawy zarówno dla szóstoklasistów, jak i dla prowadzących, a przy okazji uczestnicy dowiedzieli się, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny.