Promocja szkół
Miesiąc marzec jest okresem promocji wielu szkół ponadgimnazjalnych.
Wprowadzane przez szkoły działania mają na celu wspieranie uczniów gimnazjum w podejmowaniu dalszych, jakże poważnych decyzji edukacyjnych.
Kiedyś to uczniowie rywalizowali o miejsce w danej szkole, teraz - w dobie niżu demograficznego - to szkoły same muszą zabiegać o zainteresowanie.
Każda szkoła stara się jak najlepiej uatrakcyjnić swoją ofertę promocyjną, przedstawić swoje zalety i sukcesy jakie osiąga, ale przede wszystkim przedstawia wszystkim zainteresowanym uczniom swoje profile.
07.03.2016 odbyła się promocja Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. Podczas spotkania z młodzieżą zaprezentowano ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie mogli poznać zawody od strony praktycznej, odbyły się m. in. pokazy sztuki fryzjerskiej, fotograficznej i kelnerskiej. Przypominamy, że  18 i 19 marca we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych organizowane są Dni Otwarte, połączone z warsztatami, pokazowymi lekcjami oraz zwiedzaniem budynku szkoły. Wszystkich trzecioklasistów, serdecznie zapraszamy.

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall