76 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki
7 lutego poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Marii Panny Różańcowej w intencji Sybiraków w 76. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki 10 lutego 1940 r. Szkołę reprezentowali: Patryk Kosmala (z klasy III B), Andrzej Skoczek (z klasy III C), Aleksandra Małolepsza, Kinga Nowakowska (obie z klasy III D), Martyna Owczarek, Maciej Brzozowski, Mateusz Kapuściak (wszyscy z klasy III H), Michał Wejman (z klasy II B), Anna Andrzejewska oraz Maria Cipińska (obie z klasy II E). Opiekę nad uczniami pełnili pani Irena Gawrońska oraz panowie Wojciech Kania i Tomasz Madaliński.

Po uroczystościach grupa młodzieży ze szkolnego Klubu Miłośników Kultury i Sztuki zaprezentowała w sali domu parafialnego okolicznościowy program słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia. Pod okiem pani Wioletty Sobieraj i pana Andrzeja Pasińskiego swoje umiejętności zaprezentowali: Anna Andrzejewska, Maria Cipińska (obie z klasy II E), Sara Małkus, Wiktoria Strzelecka, Oliwia Wolanowska (wszystkie z klasy II F) oraz Dawid Witmajer (z klasy II B).

tekst i foto: Tomasz Madaliński