V Powiatowy Turniej Strzelecki

26 kwietnia br. w Pabianickim Klubie Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju „Walter” odbył się V Powiatowy Turniej Strzelecki organizowany przez naszą szkołę. W zawodach uczestniczyło 43 zawodników z 12 szkół z powiatu pabianickiego i z Łodzi.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach Marta Plucińska.

W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Gimnazjum nr 3 zajęło III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Anna Dolińska, Weronika Ziętala (obie z klasy II d), Mateusz Kapuściak (z klasy III h), Michał Wejman (z klasy II b) i Jakub Siewiera (z klasy I b). W konkurencji PPN 10 najlepiej strzelała uczennica Gimnazjum w Dobroniu Wiktoria Kubicka, a w konkurencji KPN 10 uczennica Gimnazjum nr 1 w Pabianicach Karolina Plucińska.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach. Indywidualnie zwyciężyli uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach Agnieszka Widz (PPN 10) oraz uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi Kamil Sokalski (KPN 10).

10 maja br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy upominki. Nagrody ufundował Urząd Miasta Pabianic i dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Włodzimierz Stanek.
Turniej zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 3: panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.
Organizatorzy serdecznie dziękują pani Katarzynie Wiśniewskiej i panu Bolesławowi Wiśniewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz pani Wioletcie Sobieraj za artystyczną oprawę uroczystości rozdania nagród, którą uświetnił występ Koła Miłośników Kultury i Sztuki. Młodzież przedstawiła program słowno-muzyczny „Katyń – pamiętamy”. Swój talent zaprezentowali Patrycja Lipowska, Sara Małkus, Milena Swędrak, Oliwia Wolanowska, Eliza Zamolska, Marysia Zarzycka (wszystkie z klasy II f), Zuzanna Bartłomiejczyk (z klasy III d), Julia Ścibor (z klasy III g), Martyna Owczarek (z klasy III h) i Nikodem Kirsz (z klasy II d).

tekst i foto: Tomasz Zawada