Lekcja Pokazowa z Języka Niemieckiego dla Szóstoklasistów
W dniach 8 – 9 lutego w ramach III etapu promocji Gimnazjum nr 3 Pani Ewa Włodarczyk – nauczycielka języka niemieckiego przeprowadziła lekcję pokazową, której tematem było : „Wihajster – o zapożyczeniach niemieckich w języku polskim”. Odbiorcami byli szóstoklasiści z SP1, SP3, SP8, SP9. Uczniowie zapoznali się z językiem niemieckim i przekonali się, jak bardzo jest on podobny do naszego języka ojczystego. Podsumowaniem zajęć był quiz językowy prowadzony przez uczniów klasy 2D – Annę Dolińską, Izabellę Janczak i Szymona Muszyńskiego, w którym szóstoklasiści chętnie wzięli udział, odpowiadając poprawnie na pytanie, które ze słów to zapożyczenia niemieckie. Entuzjazm i zaangażowanie naszych gości udowodniły, że nauka języka niemieckiego może być przyjemna.

tekst i foto: Ewa Włodarczyk