Projekt Edukacyjny - „Trójka Kosz 2016”

W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej szkół podstawowych w mini koszykówce dla chłopców klas IV i młodszych „Trójka kosz 2016”.
Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów z Gimnazjum nr 3 przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała p. Ewa Gralak jako gospodarz turnieju i p. Dorota Lewandowska koordynator projektu.
W turnieju wzięły udział drużyny z SP 1 , SP 5, SP 14, SP 17 oraz SP 3 - dwa zespoły.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które grały systemem ,,każdy z każdym”.
Uczniowie Gimnazjum nr 3 realizujący projekt w czasie trwania turnieju pełnili rolę organizatorów, prezenterów zawodów jak i sędziów. W sędziowaniu pomagali starsi koledzy z klasy 3d trenujący koszykówkę w Pabianickim Klubie Koszykówki 99.
W finale o piąte miejsce rywalizowała SP3 II i SP5 (5:6), o trzecie walczyły drużyny z SP1 i SP17 (0:12) a o pierwsze miejsce  SP3 I i SP14 (2:17).
Po zakończeniu wszystkich meczy odbyło się podsumowanie i zakończenie turnieju, które poprowadzili uczniowie z Gimnazjum nr 3 wraz z dyrektorem SP nr 3 p. Waldemarem Flajszerem. Na zakończenie zawodów głos zabrali przybyli trenerzy z PKK 99, którzy zachęcali młodych chłopców do trenowania koszykówki. W klasyfikacji generalnej  pierwsze miejsce zajęła SP 14, drugie miejsce SP 3 I, trzecie miejsce SP 17,  czwarte miejsce SP 5 i szóste miejsce SP 3 II.
Dzięki Radzie Rodziców SP 3 i Urzędowi Miasta Pabianic, którzy ufundowali nagrody każda z drużyn dostała dyplom i piłkę do koszykówki dla szkoły. Drużyny, które zajęły miejsca jeden - trzy otrzymały medale  i piłki  dla każdego ucznia do gry w koszykówkę. Natomiast zespoły, które wywalczyły miejsca cztery - sześć otrzymały słodycze.
GRATULUJEMY !

Uczniowie  z Gimnazjum nr 3 realizujący projekt edukacyjny duże podziękowania kierują na ręce nauczycielki wychowania fizycznego  SP3
p. Ewy Gralak za pomoc i możliwość zorganizowania turnieju w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach.

tekst i foto: Dorota Lewandowska