Lekcja fizyki na Uniwersytecie Łódzkim
W środę 27 stycznia 2016 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w lekcji fizyki na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Tematem lekcji była "Elektryczność i magnetyzm pod lupą". Wykład wygłosiła dr Agnieszka Kijanka-Dec pracownik naukowy UŁ. Uczniowie obejrzeli doświadczenia obrazujące sposoby elektryzowania ciał, powierzchniowy rozkład ładunku, model linii pola elektrycznego, zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Wyjaśniono skąd się biorą błyskawice i czemu służą odgromniki na dachach. Wykład stanowił odpowiedź na wiele interesujących pytań dotyczących elektryczności i magnetyzmu. Opiekunkami grupy uczniów były nauczycielki p. Zofia Tuzikiewicz i p. Ewa Zawada.

tekst i foto: Zofia Tuzikiewicz