XVII Wrześniowy Bieg Przełajowy pod patronatem Starosty Pabianickiego

W dniu 23 września 2016r. w Parku Wolności odbył się XVII Wrześniowy Bieg Przełajowy pod patronatem Starosty Pabianickiego. Bieg ten jednocześnie był Mistrzostwami Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Do udziału w zawodach zgłosiła się ogromna liczba uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Klasyfikację drużynową sporządzono wedle regulaminu Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, i  tak o wyniku danej szkoły decydowała suma pięciu najlepszych wyników indywidualnych przeliczanych na punkty wg w/w regulaminu. Przy równej ilości punktów o miejscu szkoły w tabeli decydowało wyższe miejsce najlepszego zawodnika.
W klasyfikacji drużynowej  wśród szkół gimnazjalnych dziewczęta naszego Gimnazjum wywalczyły IV miejsce, a drużyna chłopców III miejsce w Powiecie.

Reprezentacja dziewcząt pod opieką p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w składzie:
Jeżewska Ewa 3a
Talarska Aleksandra 3f
Poczta Natalia 3e
Tokarczyk Martyna 3c
Bednarek Zuzanna 3e
Olejnik Dagmara 2b
Adach Iga 2c
Ratajczyk Marcelina 2g
Śmiech Katarzyna 1b
Sysio Julia 1b
Krysiak Marta 1e