Czytelnicza Sztafeta Szkół
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pabianicach oraz Sieć Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego zorganizowały wspólnie Czytelniczą Sztafetę Szkół. Cel akcji to podkreślanie roli książki i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do czytania oraz korzystania z zasobów bibliotek.
W czwartek, 3.11.2016r. Sztafeta dotarła do naszej szkoły. Do udziału w głośnym czytaniu zostali zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie z dwóch klas: IIa i IIIc. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania kilku fragmentów powieści dla młodzieży ze zbiorów naszej biblioteki czytanych przez nauczycieli: p. dyr. Ilonę Paszkiewicz, p. Agnieszkę Kapuścińską, p. Małgorzatę Jachowicz oraz panią Annę Rosińską. Promowane były książki: „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer, „Marina” Carlosa Ruiz Zafona, bestseller- „Charlie Bone i Zaklęty Król” Jenny Nimmo oraz pisarstwo Agnieszki Siesickiej. Pałeczkę sztafety przekazaliśmy kolejnej szkole.

tekst i foto: Małgorzata Jachowicz