Dzień Edukacji Narodowej

W piątek - 14.10.2016 r. - odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wtedy też uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej.
Podczas uroczystości pan dyrektor - Włodzimierz Stanek - złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim obchodzącym święto: nauczycielom, nauczycielom - emerytom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi, a także wyraził podziękowanie za osiągnięcia dydaktyczne.
Całe spotkanie, prowadzone przez Oliwię Konieczną z kl. ID, Olafa Baryłę z kl.IA  i Ewę Jeżewską z kl.IIIB uświetniły występy uczniów naszej szkoły. Motywem przewodnim części artystycznej była podróż pierwszoklasistów w nowy, nieznany świat. W uroczystości udział wzięli:
Aktorzy:
Julia Borowiecka, Martyna Strusińska, Julia Sysio, Katarzyna Śmiech, Nikola Wlazłowicz z kl.IB, Martyna Konieczna, Cyprian Moliszewski, Aleksander Moszyński, Inez Siniarska, Julia Stachura z kl.ID, Sandra Biesiada, Łukasz Kacprzak, Maksymilian Szanda z kl.IF.
Zespół muzyczny:
Róża Paszkiewicz z kl.IC (śpiew i skrzypce), Julian Antczak z kl.IE (kontrabas), Aleksandra Stusio z kl.IE (skrzypce), Natalia Krych z kl.IF (śpiew), Magdalena Minias z kl.IA (pianino) i Mateusz Majzer z kl.IIC (instrumenty perkusyjne).
Tancerze:
Marika Bartkiewicz z kl.IIIA, Nikola Bartkiewicz z kl.IIIA, Sandra Kucharska z kl.IIIE,    Piotr Florczuk z kl.IIIE.
W uroczystości pomagali również: Katarzyna Bajer, Małgorzata Przybysz, Jakub Brykowski, Mikołaj Wypych z kl.IB, Mateusz Grzybowski, Mateusz Nowacki z kl.IA, Klaudia Adamek    i Szymon Przyk z kl.IG.

Dzięki pracy i zaangażowaniu uczestników, po raz kolejny mogliśmy się cieszyć Dniem Edukacji Narodowej. Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Marzenna Bielecka, Lidia Jurek, Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska, Wioletta Sobieraj, dekorację wykonała pani Beata Debich.

tekst i foto: Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska