II KONKURS PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

W dniu 13 grudnia 2016 r. trzy zespoły z naszego gimnazjum pod opieką p. Sylwii Pelizg i p. Małgorzaty Pacześ-Górnej uczestniczyły w międzyszkolnym Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej w Zduńskiej Woli. Celami konkursu była: prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego w ciekawy i przyjemny sposób, promocja nowych talentów, utrwalenie i wzbogacenie leksyki, przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień, przezwyciężenie tremy i stresu, umiejętność zachowania się na scenie, realizacja marzeń i ambicji, budzenie wiary we własne siły i talent, zapoznanie z kolędą w różnych krajach europejskich.
Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły: Gimnazjum nr3 w Pabianicach, Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łasku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku,, Zespół szkół w Chociwiu oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli.
Zwycięzcami w II Konkursie Piosenki Obcojęzycznej o tematyce świątecznej zostali uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach wykonując utwór „ Maria, ahntest du” w składzie:
Róża Paszkiewicz (śpiew, skrzypce) 1c
Anna Andrzejewska (altówka) 3e
Marta Tadejczyk (gitara) 3e

Film nr 1

Drugie miejsce - uczniowie Gimnazjum nr 3 w Pabianicach wykonując utwór „Merry Christmas Everyone” w składzie:
Aleksandra Stusio (śpiew, skrzypce) 1e
Mikołaj Rybowski (keyboard) 1e
Julian Antczak (kontrabas) 1e
Magdalena Minias (śpiew) 1a
Mateusz Majzer (gitara) 2c

Film nr 2

Jury urzekło również wykonanie „What child is this?” i postanowiło przyznać wyróżnienie uczniom Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie:
Natalia Krych (śpiew) 1f
Zuzanna Bednarek (keyboard) 3e
Maria Cipińska (gitara) 3e
Piotr Florczuk (skrzypce) 3e

Film nr 3

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie i serdecznie gratulujemy!

tekst i foto: Sylwia Pelizg