Konkurs o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce

Tradycyjnie, jak co roku, organizowany jest w naszej szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Konkurs przygotowały: p. Barbara Grzesiak, p. Urszula Dzwonnik i p. Jolanta Marczuk. Dnia 11 października 2016 r. odbyły się eliminacje do konkursu, w których wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów.
Oto ich nazwiska:
Rybowski Mikołaj Ie, Bajer Wiktor  Ic, Olejnik Kamil Ia, Minias Magdalena Ia, Biesiacka Adrianna Ic, Popek Szymon Ic, Peć Zuzanna Ig.
Finał konkursu odbył się 28 października 2016 r. w „TADEUSZKI” święto patrona szkoły. Wszyscy finaliści odpowiadali na takie same pytania (cztery rundy), a następnie mieli możliwość wyboru pytań o różnym stopniu trudności za 4 lub 2 punkty. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o życiu i działalności polityczno – militarnej Tadeusza Kościuszki oraz o Panoramie Racławickiej.
A oto zwycięzcy:
Mikołaj Rybowski - I miejsce,
Wiktor Bajer – II miejsce,
Adrianna Biesiacka – III miejsce.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

tekst i foto: Jolanta Marczuk