VII Rajd SKC Archidiecezji Łódzkiej

We wtorek , 20 września 2016 roku wolontariusze ze  Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w VII Rajdzie SKC Archidiecezji Łódzkiej pod nazwą „Uczynki miłosierdzia śladami świętych”. Uczestnikami rajdu byli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z Pabianic, Łodzi i całej archidiecezji łódzkiej. Oprócz charakteru sportowo – rekreacyjnego imprezie towarzyszyło przesłanie duchowe, które wpisało się w przeżywany obecnie Rok Miłosierdzia.
Podczas wędrówki  młodzież rozważała uczynki miłosierdzia, a w sposób szczególny zapoznała  się z postaciami świętych, którzy patronują dziełom charytatywnym w Pabianicach - św. Maksymilianem Kolbe, patronem miasta, św. Wincentym a Paulo i św. Bratem Albertem Chmielowskim.
Start odbył się przy parafii św. Mateusza, następnie zgodnie z otrzymanym  planem grupy ruszyły  w wędrówkę zatrzymując się w wyznaczonych punktach , aby zapoznać się z informacjami o postaciach , instytucjach lub działaniach o charakterze charytatywnym. Meta wyznaczona była  przy parafii św. Maksymiliana Kolbe, gdzie grupy wykonywały ostatnie zadanie a następnie brały udział w zabawach i grach integracyjnych prowadzonych przeze mnie oraz  naszych wolontariuszy.
Na zakończenie została odprawiona  msza święta , którą swoim śpiewem  uświetniła schola ,,Promyczki Miłosierdzia’’, działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego, składająca się z uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Wioletty Sobieraj. Na zakończenie rajdu  zostaliśmy poczęstowani przez organizatorów ciepłym posiłkiem.
Z naszej szkoły wzięły udział  w tej grze miejskie dwie grupy wolontariuszy , jedna grupa 11 osobowa pod opieką pana Mark Słowika , która brała czynny udział w rajdzie oraz  druga 10 osobowa, która z p. Agnieszką Krzysztofik stanowiła pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu rajdu.
Patronat nad VII Rajdem SKC objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, Pan Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki i Pan Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Miasta Pabianice.

W uroczystości wzięli udział:
1. Patrycja Lipowska (wolontariusz oraz oprawa muzyczna)
2. Wiktoria Strzelec
3. Aleksandra Talarska
4. Marika Bartkiewicz
5. Nikola Bartkiewicz
6. Daria Tokarczyk
7. Sara Małkus
8. Ewa Jeżewska (wolontariusz oraz oprawa muzyczna)
9. Adam Jeżewski
10. Paulina Karpińska
11. Julia Mackiewicz (wolontariusz oraz oprawa muzyczna)
12. Michalina  Ulas (wolontariusz oraz oprawa muzyczna)
13. Adrianna Białek
14.Iza Mik
15. Iga Adach
16. Gabrysia Banach
17. Bartosz Przybyliński
18. Martyna Tokarczyk
19. Nikola Witmajer
20. Natalia Reimann
21. Weronika Sławek
22. Ania Andrzejewska (oprawa muzyczna)
23. Marysia Cipińska (oprawa muzyczna)
24. Róża Paszkiewicz (oprawa muzyczna)
25. Marta Klamżyńska ( oprawa muzyczna)
26. Mateusz Majzer (oprawa muzyczna)

Dziękuję pani W. Sobieraj oraz p. M. Słowikowi za udział w VII Rajdzie SKC.

tekst i foto: Agnieszka Krzysztofik, opiekun Szkolnego Koła Caritas