Wycieczka klas integracyjnych po ziemi tomaszowskiej

Dnia 27 września 2016r. klasy integracyjne 1A, 1B, 1C uczestniczyły w wycieczce po ziemi tomaszowskiej. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Groty Nagórzyckie, bunkry i schrony w Konewce, Rezerwat Przyrody „Niebieskie źródła, kościół św. Idziego i zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Spacerowali po Spale – podziwiając pomnik żubra oraz piękną przyrodę i architekturę tego ośrodka sportu i rekreacji . Przewodnik zachęcał uczniów do wycieczek krajoznawczych po regionie łódzkim, gdzie występują liczne pomniki historii i miejsca pamięci narodowej. Młodzież poznała symboliczne miejsce spoczynku majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, którego życie i bohaterska śmierć była wspaniałą lekcją historii.  Na koniec uczniowie integrowali się przy ognisku oraz w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Opiekunami wycieczki były panie: Izabela Zakrzewska, Wacława Czyżewska, Marzena Bielecka, Katarzyna Jurek i Ewa Widz.

tekst i foto: Ewa Widz