77. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki

12 lutego poczty sztandarowe naszej szkoły i Koła Sybiraków wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Marii Panny Różańcowej w intencji Sybiraków w 77. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki 10 lutego 1940 r.
Szkołę reprezentowali: Maria Cipińska (z klasy III e), Oliwia Grzelczyk, Gabriela Nakielska (obie z klasy II e), Sandra Łamek, Julia Andrzejewska (obie z klasy II c), Patrycja Nowaczek, Daria Kręc, Klaudia Czaplińska (wszystkie z klasy I g), Michał Wejman (z klasy III b), Mateusz Saładaj (z klasy I b) i Mateusz Okruszek (z klasy I d).
Opiekę nad uczniami pełniły panie Irena Gawrońska i Katarzyna Jurek oraz pan Tomasz Madaliński.

Po uroczystościach grupa młodzieży ze szkolnego Klubu Miłośników Kultury i Sztuki zaprezentowała w sali domu parafialnego okolicznościowy program słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia. Pod okiem pani Wioletty Sobieraj i pana Andrzeja Pasińskiego swoje umiejętności zaprezentowali: Maria Cipińska, Marta Tadejczyk (obie z klasy III E), Róża Paszkiewicz (z klasy I c), Mateusz Majzer (z klasy II c) i Mateusz Okruszek (z klasy I d).

tekst i foto: Tomasz Madaliński