Dyktando dla Dyslektyków w Języku Angielskim

15 lutego 2017 r. siedmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w „Dyktandzie dla dyslektyków w języku angielskim.” Zorganizowanym przez Zespół Szkół Numer 3 w Pabianicach. Był to konkurs o zasięgu powiatowym, pod patronatem starosty powiatowego, dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, bez podziału na kategorie wiekowe. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o charakterze ortograficznym, polegającymi na uzupełnieniu luk w tekstach piosenki i poprawianiu błędów. W ocenie uczniów konkurs był dość trudny, ale ciekawy, tym bardziej, że gimnazjaliści konkurowali ze starszymi od siebie. Atmosfera sprzyjała dobrej zabawie, a przygotowane przez organizatorów zajęcia dodatkowe, zorganizowane przez dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pabianicach pana Mariusza Wielebskiego i przedstawiciela wydawnictwa Oxford University Press pana Marcina Wilka pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę na temat funkcji języka angielskiego w codziennych sytuacjach i na egzaminach. Ponadto, pan Wielebski przeprowadził szkolenie na temat dysleksji dla uczniów, a pan  Wilk szkolenie dotyczące inteligencji wielorakich dla nauczycieli.

Szkołę reprezentowali:
1.      Ada Stankiewicz-II miejsce.
2.      Igor Stanek
3.      Weronika Sławek
4.      Karolina Marczak
5.      Marika Bartkiewicz
6.      Nikola Bartkiewicz
7.      Jakub Sekieta

Wszystkim uczestnikom organizatorzy gratulują udziału i zapraszają za rok.

P.S. Gimnazeta English Corner gratuluje Adzie Stankiewicz, naszej redakcyjnej koleżance, zdobycia II miejsca w konkursie.

tekst i foto: Adrianna Krajewska