XVI Gimnazjada Europejska

Klub Europejski działający w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach pod opieką p. Barbary Grzesiak i p. Jolanty Marczuk zorganizował 4 kwietnia 2017 r. XVI edycję konkursu powiatowego Gimnazjada Europejska pod hasłem „Unia Europejska dawniej i dziś”. Współorganizatorem oraz fundatorem nagród był starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura. Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundował również senator RP Pan Maciej Łuczak.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli  wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, tematyki integracji Polski z Unią Europejską, wiedzą o UE i jej symbolach na poziomie wykraczającym poza program gimnazjum.
Konkurs był przeprowadzony w formie teleturnieju, w III turach.
W konkursie uczestniczyło 6 drużyn (3-osobowych) z gimnazjów powiatu pabianickiego. Uczestnicy konkursu odpowiedzieli łącznie na 16 pytań i zrobili 6 zadań przygotowanych przez organizatorów. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z tematyki unijnej.

Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Kacper Płusa, Rafał Maciaszczyk, Jakub Ransz, opiekun - p. Katarzyna Foszpańczyk
II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach - Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze, opiekun  p. Jolanta Marczuk
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w PabianicachWeronika Gajzler, Wiktoria Kaszowska, Konrad Mekler, opiekun –  p. Urszula Dzwonnik

Nagrody wręczali starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura oraz senator RP Pan Maciej Łuczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podziękowania od organizatorów otrzymali również Pan Krzysztof Habura i Pan Maciej Łuczak.
Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczniom

tekst i foto: /font>Jolanta Marczuk