"Próbujesz-ryzykujesz"

"Próbujesz-ryzykujesz" – taki tytuł miał organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach turniej wiedzy, dotyczący popularyzowania wiedzy z zakresu dostępności i konsekwencji sięgania po różnego rodzaju używki. Turniej adresowany był do uczniów drugich klas gimnazjum. Konkurs cieszył się wśród uczniów dużym powodzeniem. Do szkolnych eliminacji przystąpiło aż siedem drużyn. W turnieju, który odbył się 29 marca uczestniczyły 3 trzyosobowe drużyny w składzie:
Drużyna I: Stanisław Frankowski, Krystian Bednarek, Łukasz Podczaski.
Drużyna II: Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze.
Drużyna III: Ernest Pełka, Mateusz Miler, Kamil Bilski.

Uczniowie musieli w ciągu 45 minut wydostać się z „tajemniczego pokoju” pełnego zagadek. Wiedza, która była im potrzebna aby rozwikłać niewiadomą była z zakresu dostępności i konsekwencji sięgania po różnego rodzaju używki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 kwietnia w kinie TOMI w Pabianicach.

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall