Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Poczty sztandarowe Gimnazjum Nr 3 i Koła Sybiraków wzięły udział w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grupa uczniów uczestniczyła we mszy świętej w Kościele Świętego Mateusza z udziałem władz miasta. Po nabożeństwie delegacje władz, szkół oraz organizacji społecznych i politycznych złożyły kwiaty pod Pomnikiem Legionisty.
Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Łamek (z klasy 2c), Oliwia Grzelczyk, Gabriela Nakielska (obie z klasy 2e), Stanisław Frankowski (z klasy 2d), Julia Sysio, Nikola Wlazłowicz, Mateusz Saładaj (wszyscy z klasy 1b), Daria Kręc (z klasy 1g), Julia Stachura i Aleksander Moszyński (oboje z klasy 1d).
Opiekę na młodzieżą pełnili pani Katarzyna Jurek oraz panowie Wojciech Kania i Tomasz Madaliński.

tekst i foto: Tomasz Madaliński