Projekt Edukacyjny - Jak Zorganizować Turniej Szkół Podstawowych W Mini Piłkę Koszykową dla Chłopców Klas IV i Młodszych „Trójka Kosz 2017”

W dniu 27 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej szkół podstawowych w mini koszykówce dla chłopców klas IV i młodszych „Trójka kosz 2017”.
Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów z Gimnazjum nr 3 przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała p. Ewa Gralak jako gospodarz turnieju i p. Dorota Lewandowska koordynator projektu.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze SP 1 , SP 5, SP 9, SP 17 i SP 3. Drużyny grały systemem ,,każdy z każdym”.
Mecze  były bardzo zacięte i miały wyrównany poziom.
W klasyfikacji generalnej:
I   miejsce  SP 3
II  miejsce SP 9
III miejsce SP 5
IV miejsce SP 17
V  miejsce SP 1

Drużyny, które zajęły miejsca jeden - trzy otrzymały medale.  Oprócz tego drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły a każdy uczestnik turnieju otrzymał słodycze i piłkę do gry w koszykówkę. Na zakończenie zawodów głos zabrał przybyły trener z PKK 99 p. Jakub Orłowski, który zachęcał młodych chłopców do trenowania koszykówki.
Zwieńczeniem turnieju było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników turnieju.

GRATULUJEMY !

tekst i foto: Dorota Lewandowska