Szkolny Konkurs Matematyczny „Matmamistrz 2017”

Dnia 19 maja 2017r., o godzinie 8.00 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach rozpoczęła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematycznego „MATMAMISTRZ 2017”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszego matematyka w szkole na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.
Do konkursu przystąpiło: 54 uczniów, w tym:
z klas pierwszych: 31 uczniów,
z klas drugich: 13 uczniów,
z klas trzecich: 10 uczniów.
Uczniowie  mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu 75 minut. Punktację za zadania ustalały komisje konkursowe na każdym poziomie. Prace uczniów były kodowane i sprawdzane zgodnie z przyjętymi kryteriami.
Tytuł „MATMAMISTRZA 2017” danego poziomu otrzymuje uczeń, który zdobył największą ilość punktów.
Laureaci konkursu:
KLASY PIERWSZE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2017 KLAS PIERWSZYCH” zdobył: uczeń klasy I f –  Podgrodzki Amadeusz
II miejsce zdobyli: uczennica klasy I d – Famielec Izabela oraz uczeń klasy I e – Witkowski Maciej
III miejsce zdobyli: uczeń klasy I e –  Antczak Julian oraz uczeń klasy Ie – Stępień Adam
KLASY DRUGIE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2017 KLAS DRUGICH” zdobył uczeń: klasy II c – Seroczyński Kacper
II miejsce zdobył: uczeń klasy II b – Olejnik Dagmara
III miejsce zdobyła: uczennica klasy II b – Oleksiewicz Helena
KLASY TRZECIE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2017 KLAS TRZECICH” zdobył: uczeń klasy III  d  - Kirsz Nikodem
II miejsce zdobyła: uczennica klasy III e  – Bednarek Zuzanna
III miejsce zdobyła: uczennica  klasy III e – Poczta Natalia

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.

tekst i foto: Danuta Daszyńska