Wycieczka szkolna klas 1 A, 3 A, 3 B
W dniach 28-30 maja 2017 roku klasy: 1 A, 3 A, 3 B uczestniczyły w wycieczce szkolnej zwiedzając Zamek Krzyżacki w Gniewie, Władysławowo-Chłapowo, Gdańsk i Sopot. W Gdańsku zapoznaliśmy się z historią Westerplatte. Zwiedziliśmy Starówkę, Bazylikę Mariacką, Kościół św. Józefa, Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Baltic Arenę- piękny stadion sportowy. W Sopocie przeszliśmy promenadą na molo. Zjedliśmy pyszne lody i gofry. Ostatniego dnia byliśmy w "Fokarium", gdzie bliżej poznaliśmy życie ginących fok, a potem weszliśmy na zabytkową latarnię. Pożegnaliśmy morze i z dobrymi humorami wróciliśmy do Pabianic. Opiekunami klas byli: p. Wacława Czyżewska, p. Dorota Gwiazdowska, p. Ewa Szkudlarek, p. Andrzej Pasiński.

tekst i foto: Ewa Szkudlarek