II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty powiatu pabianickiego pod hasłem „Wer wird Deutschmeister?” (Kto zostanie mistrzem języka niemieckiego?) rozstrzygnięty.

23.05.2017 r w naszym gimnazjum uczniowie z pięciu szkół powiatu pabianickiego: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum św. Wincentego a Paulo oraz Gimnazjum z Dobronia walczyli o tytuł Powiatowego Mistrza i Wicemistrza Języka Niemieckiego. W drugim etapie wzięło udział 15 uczniów, którzy po napisaniu testu sprawdzającego umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz gramatykę i leksykę, zaprezentowali się w części ustnej.
Naszą szkołę reprezentowały najlepsze uczennice wyłonione w eliminacjach szkolnych, tj. Róża Paszkiewicz, Weronika Gajzler oraz Anna Andrzejewska.
Miło nam poinformować, że reprezentantka klas trzecich Anna Andrzejewska zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Powiatowego Mistrza Języka Niemieckiego Klas Trzecich, natomiast Róża Paszkiewicz uczennica klasy pierwszej zdobyła wyróżnienie.
Przygotowaniem konkursu zajęli się p. Małgorzata Pacześ-Górna i p. Krzysztof Snochowski

Serdecznie gratulujemy!!!

tekst i foto: Małgorzata Pacześ-Górna