XIV edycja powiatowego konkursu profilaktycznego „Zdrowo żyję – nie palę! nie piję!”

06.04.2017r. w Gimnazjum w Dłutowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Profilaktyczny: „Zdrowo żyję – Nie palę! Nie piję!”. Celem konkursu było ukazanie znaczenia problemu uzależnień, dostarczane i upowszechnianie wiedzy na temat środków uzależniających a także doskonalenie umiejętności twórczego myślenia i projektowania, kształtowania świadomości społecznego znaczenia problemu uzależnień a przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Daria Tokarczyk, Wiktoria Strzelecka i Sara Małkus z klasy 3F.
Konkurs składał się z czterech części. W pierwszej zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o profilaktyce tytoniowej, alkoholowej i narkotykowej, następnie zespoły rozwiązywały krzyżówkę o tematyce profilaktycznej, układały puzzle oraz uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. W turnieju brane było także pod uwagę wcześniej przygotowane LOGO konkursu „Zdrowo żyję – nie palę! nie piję!”.
Miło nam ogłosić, że nasza drużyna zdobyła I miejsce.
Uczennice do konkursu przygotowywała p. Magdalena Pintera-Wall (pedagog szkolny)

Gratulujemy!

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall