Koncert dla zwycięzców Turnieju Strzeleckiego

29 marca br. w Pabianickim Klubie Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju „Walter” odbył się VI Powiatowy Turniej Strzelecki organizowany przez naszą szkołę. W zawodach uczestniczyło 42 zawodników z 11 szkół z terenu powiatu pabianickiego.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach Marta Plucińska.

W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Gimnazjum nr 3 zajęło III miejsce. W konkurencji PPN 10 najlepiej strzelał uczeń naszej szkoły Dawid Bajon, a w konkurencji KPN 10 uczennica Gimnazjum nr 1 w Pabianicach Karolina Plucińska. Naszą szkołę reprezentowali ponadto Zofia Wosio, Daria Żołnierczyk, Mateusz Banat, Michał Wojciechowski (wszyscy z klasy IIIe) i Krzysztof Duda (z klasy IIIa).
Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach. Indywidualnie zwyciężyli uczniowie tej szkoły Bartłomiej Korpecki (PPN 10) i Wojciech Włodarczyk (KPN 10).

11 kwietnia br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy upominki. Nagrody ufundował Urząd Miasta Pabianic i  dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Włodzimierz Stanek.
Turniej zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 3 panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.
Organizatorzy serdecznie dziękują pani Katarzynie Wiśniewskiej i panu Bolesławowi Wiśniewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz pani Wioletcie Sobieraj za artystyczną oprawę uroczystości rozdania nagród, którą uświetnił występ Koła Miłośników Kultury i Sztuki.

W koncercie wystąpili uczniowie:
1.      Milena Swędrak - 3 f
2.      Natalia Krych - 1 f
3.      Róża Paszkiewicz - 1 c
4.      Mateusz Okruszek 1 d

Zespół taneczny DS. 1 w składzie:
Marika Bartkiewicz  - 3 a
Nikola Bartkiewicz - 3 a
Sandra Kucharska - 3 d
Oliwia Wolanowska - 3 f

Zespół muzyczny w składzie:
1.      Mikołaj Rybowski        - fortepian - 1e