XII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Raccoon-Szop Pracz”

24 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał XII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Raccoon-Szop Pracz”. W konkursie wzięło 65 uczniów powiatu pabianickiego, z Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Pabianicach, Gimnazjum a Paulo, Ksawerowa i Dłutowa. Zdobywcą pierwszego miejsca został Hubert Michałus z Gimnazjum a Paulo. II i III miejsce zajęli Jakub Ransz i Zofia Raczyńska z Gimnazjum nr 1. Reprezentanci Gimnazjum nr 3 - Anna Dolińska, Iza Janczak,  Maria Cipińska, Natalia Poczta, Marcelina Molenda, zajęli kolejno IV, V, VII, IX i X miejsce.
„Raccoon-Szop Pracz” od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Jest to miłe spotkanie entuzjastów angielskiego, ale też wyzwanie, które motywuje i testuje stopień opanowania języka w zakresie czterech podstawowych umiejętności-czytania, pisania, słuchania ze zrozumieniem i mówienia na poziomie B2. Laureaci konkursu osiągają poziom predysponujący do zdawania egzaminu Cambridge First Certificate in English. Jest do duże osiągnięcie dla uczniów gimnazjum i radość dla organizatorów z naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

tekst i foto: Adrianna Krajewska