Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

12 grudnia  wszyscy wolontariusze z Pabianic mieli swoje święto. W kinie „TOMI” odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu z okazji XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Do udziału w gali zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i kół działających na terenie powiatu pabianickiego, a także szkół, w których działają wolontariusze. Naszą szkołę reprezentowały aż dwa prężnie działające kluby sympatyków wolontariatu: Szkolny Klub Wolontariatu z koordynatorem p. Magdaleną Pinterą-Wall oraz Szkolne Koło Caritas z koordynatorką p. Agnieszką Krzysztofik. W gali wzięli udział: Prezydent Miasta Pabianic – Grzegorz Mackiewicz, Wiceprezydent – Aleksandra Jarmakowska Jasiczek, Starosta Powiatu Pabianickiego – Krzysztof Habura oraz przedstawiciele władz samorządowych. Podczas gali uhonorowano podziękowaniami wszystkie kluby, organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz drugiego człowieka. Wyróżniono także wolontariuszy, którzy najprężniej działali w swoich klubach przez cały rok. Z naszej szkoły byli to: Michalina Ulas z klasy 3A i Arkadiusz Utracki z klasy 3D.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły za bezinteresowne uczestnictwo w akcjach charytatywnych, za oddanie i serce, które wkładacie w bezinteresowną pomoc na rzecz innym.

Dziękujemy, że jesteście

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall