Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

W dniu 22.11.2017r. mieliśmy przyjemność być gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców.
W  Igrzyskach wzięło udział 5 zespołów dziewcząt: SP1, SP3, SP15, SP16, SP Piątkowisko oraz 5 zespołów chłopców: SP1, SP2, SP15, SP16, SP Chechło. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, dlatego mecze trwały bardzo długo. Niektóre pojedynki były bardzo zacięte i emocjonujące.
Reprezentacja naszej Szkoły, pod kierunkiem p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w następującym składzie:

dziewczęta:
Joanna Klimczak  3c
Marietta Kazimierczak  2c
Julia Grenda  2c
Marcelina Grela  2e

chłopcy:
Bartłomiej Boik  2d
Mikołaj Rybowski  2e
Michał Zawada  3e

Ostatecznie „nasze” dziewczyny zajęły I miejsce, zostały Drużynowymi Mistrzyniami Powiatu i awansowały do Finałów Wojewódzkich, chłopcy po bardzo dobrej grze, zajęli II miejsce w turnieju i zostali Drużynowymi Wicemistrzami Powiatu.

WIELKIE  GRATULACJE!!!

tekst i foto: Dorota Gwiazdowska