Przedstawienie z Bożenarodzeniowym przesłaniem

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas, maluszków z PM nr 13, PM nr15, PM nr16 oraz rodziców. Uczniowie klas III B i III C 21.12 2017 roku zaprezentowali na scenie jasełka. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, anioły, diabły, pasterze i dzieci. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Mali artyści poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, poza nauką tekstu, dzieci uczyły się śpiewać i tańczyć, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Scenariusz przedstawienia, muzyka, dekoracja oraz układ taneczny został przygotowany przez p. Magdalenę Ściegienkę i p. Annę Chmielecką - Piecyk. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a ich zaangażowanie i gra aktorska podbiły serca publiczności.
Magdalena Ściegienka i Anna Chmielecka – Piecyk pragną podziękować WSPANIAŁYM rodzicom swoich uczniów za pomoc w przygotowaniu dzieciaczków do występu.

tekst i foto: Magdalena Ściegienka