Przedstawienie Jasełkowe w kościele Miłosierdzia Bożego

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.
7 stycznia 2018 roku, bożonarodzeniowy klimat panował w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Słuchaczami byli parafianie a także Rodzice i Dziadkowie naszych aktorów.
Przedstawienie przygotowane po kierunkiem p. Agnieszki Krzysztofik, p. Wioletty Sobieraj, p. Marka Słowika. Podziękowania należą się także pani Agnieszce Herszel - Pościk, wychowawczyni klasy 3 A, za pięknie przygotowany taniec z szarfami.

Uczniowie występujący w przedstawieniu:
Szkoła Podstawowa:
klasa 4 b: Martyna Olkusz, Klaudia Raczyńska, Martyna Stępińska, Hanna Kozłewska,
klasa 3 a: Lena Baj, Daria Baj, Natalia Kozik, Hanna Grzeszna, Joanna Hanka, Mateusz Sobieraj, Jakub Otomański, Kacper Borowiec

Gimnazjum:
klasa 2 e: Aleksandra Stusio, Aleksandra Kosek, Paulina Oś, Mikołaj Rybowski, Julian Antczak,
klasa 2 g: Klaudia Czaplińska, Tobiasz Kowalczyk
klasa 2 c: Róża Paszkiewicz, Julia Grenda