Nasze Dziewczyny Mistrzyniami Województwa w Badmintonie

W dniu 06.12.2017r. w Powiatowej Hali Sportowej, odbyły się Finały Wojewódzkie dziewcząt i chłopców w badmintonie. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej zgromadziły najlepszych badmintonistów z województwa łódzkiego.
Miło nam poinformować, że dziewczęta z naszej Szkoły Podstawowej nr 16, wygrywając wszystkie mecze zostały Drużynowymi Mistrzyniami Województwa Łódzkiego. Tym samym awansowały do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się wiosną 2018r.
W drużynie SP 16, pod kierunkiem p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiły:
Joanna Klimczak  3c
Marietta Kazimierczak  2c
Julia Grenda  2c
Marcelina Grela  2e

Przy okazji trzeba również wspomnieć, ze uczniowie naszej Szkoły pełnili odpowiedzialne role sędziów w rozgrywkach powiatowych i wojewódzkich, zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci (szkoły podstawowe klasy IV – VI), jak i w kategorii starszej – Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII szkoły podstawowej i II oraz III gimnazjum). Wśród sędziów wystąpili: Joanna Klimczak 3c, Marcelina Grela  2e, Marta Krysiak 2e, Marietta Kazimierczak 2c, Adrianna Biesiacka  2c, Róża Paszkiewicz 2c, Julia Grenda 2c, Mikołaj Rybowski 2e i Bartłomiej Boik 2d.
Młodzieżowy Dom Kultury dziękuje za pomoc w sędziowaniu uczniom  i opiekunowi.
GRATULACJE !!!

tekst i foto: Dorota Gwiazdowska