Policja na Wyspie Radości

W naszej szkole szczególnie duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym na świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy spotkanie z funkcjonariuszem policji - panią Aleksandrą Białkowską – młodszym aspirantem z zespołu ds. nieletnich i patologii.
Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z panią policjant o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw na placu zabaw i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.
Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

tekst i foto: M. Stachelska