Występ członków Społeczności Chrześcijańskiej z Pabianic

W dniu 05 października w naszej szkole, w ramach szeroko pojętej profilaktyki, realizowanej przez Społeczność Chrześcijańską z Pabianic, wystąpili członkowie Stowarzyszenia z p. Tonym Anthony (bohaterem biograficznej książki pt. "Timing the tiger" (Poskromienie tygrysa) na czele. Pan Tony to trzykrotny mistrz świata w kung-fu.
Człowiek, który zrobił nadzwyczajną karierę pracując w międzynarodowej organizacji ochrony osobistej. Był na szczycie swej kariery, kiedy po przeżyciu osobistej tragedii nagle jego świat się zawalił.
Pan Tony Anthony opowiadał o wstrząsających przeżyciach związanych z zażywaniem alkoholu i narkotyków. Mówili oni o własnych, przykrych doświadczeniach życiowych,
o bólu i cierpieniach oraz o tym, jaką cenę trzeba czasami zapłacić za błędy własne i swoich bliskich. Zaprezentował żywą i głęboko poruszającą historię swojego życia.
Był ofiarą przemocy w dzieciństwie, stał się brutalnym człowiekiem, który zszedł na samo dno. W spotkaniu poruszono wiele tematów związanych z zagrożeniami, jakie czyhają w obecnym świecie na młodych ludzi.  Jego wystąpienie przestrzega i zachęca do refleksji, w którym miejscu się jest i dokąd się zmierza.
W tej wspaniałej lekcji profilaktyki wzięły udział następujące klasy: II d, II f, II g, III c, III e, III g.

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall