Świąteczna zbiórka żywności

Tradycyjnie, jak co roku, wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Podziel się posiłkiem”.
Akcja odbyła się w dniach 01 i 02 grudnia 2017. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miała na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Dzięki ofiarności i dobroci serca wielu ludzi, zebrano mnóstwo artykułów spożywczych, które zostaną przekazane na konkretny cel – pomoc potrzebującym.
 Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w akcję.

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall