Ach co to był za dzień

18 października 2017 roku. Uczniowie klasy III C Szkoły Podstawowej nr16 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach wraz z wychowawcą p. Magdaleną Ściegienką
 i panią Agnieszką Krzysztofik udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęto od niezwykle ważnego dla uczniów obiektu - Stadionu Narodowego. Wśród chłopców jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej starówce uczniowie wraz z przewodnikiem podziwiali piękno Starego Miasta. Kolejnym bardzo ważnym i wyczekiwanym punktem wycieczki był ośrodek Centrum Nauki Kopernik, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

tekst i foto: Magdalena Ściegienka