Wycieczka klasy 4B do Planetarium EC1 w Łodzi

W środę, 6 grudnia, uczniowie klasy 4B pod opieką wychowawcy p. A. Pasińskiego i p. E. Widz wybrali się na wycieczkę do łódzkiego Planetarium EC1. Uczestniczyli tam w projekcji „Dwa szkiełka” w czasie, której odbyli podróż do czterech księżyców Jowisza pierścieni Saturna oraz wielu galaktyk. W dalszej części poznali historię odkryć wielkich astronomów i fizyków Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble`a i dzieje powstania teleskopu. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na łódzki niebie. Uczniowie mogli zadawać prowadzącemu pytania, z czego skwapliwie korzystali.
Po krótkiej przerwie czwartoklasiści wstąpili do interaktywnego świata mistrza Leonarda da Vinci, genialnego artysty, inżyniera, naukowca, który wynalazł niezwykłe maszyny i przewidział pewne aspekty obecnych czasów. Tak zwiedziliśmy wystawę „Leonardo da Vinci. Energia umysłu”.

tekst i foto: Andrzej Pasiński