I edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Spelling Bee”

26 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Spelling Bee”. Uczestnikami byli uczniowie klas III i IV Szkół Podstawowych nr 3, 5, 8, 16, 17 , jak również z Ksawerowa i Dłutowa. Uczniowie uczestniczyli w czterech konkurencjach, w których sprawdzili swoje umiejętności literowania i zapisywania słów ze słuchu. Wszelkie literowanie odbywało się w języku angielskim. Uczniowie wykazali się niezwykłym refleksem i znajomością alfabetu angielskiego. Wyjątkowo miło młodzież przyjęła też piosenkę „Happy Dance”, podczas której miała okazję trochę pośpiewać i potańczyć. Zwycięzcami zostali Błażej Sarnik z klasy III – uczeń naszej szkoły i Marysia Wróblewska z klasy IV z SP 17. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa i drobne nagrody. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Adrianna Krajewska, p. Paulina Plucińska i p. Ewa Włodarczyk.

krótki filmik z konkursu

tekst i foto: E. Włodarczyk