Festyn pt. ,,Bądźmy razem”

W dniu 05.06.2018 r. wolontariusze z Szkolnego Koło Caritas  wzięli udział w festynie dla dzieci pt. ,,Bądźmy razem” organizowanym przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w parku na Zdrowiu.
Podczas festynu czekały  na uczestników liczne atrakcje:
- miasteczko cyrkowe*
- rycerskie turnieje i zawody*
- malowanie buzi
- gra planszowa*
- konkursy i zabawy sportowe*
- ratownictwo medyczne*
- dmuchana zjeżdżalnia
*na stoiskach oznaczonych gwiazdką była  możliwość zdobycia kuponów 5 kuponów upoważniało do odbioru popcornu lub waty cukrowej.

Cele poboczne biegu:
- promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia
- promocja idei sportu dostępnego dla wszystkich
- integracja dzieci i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.
 Dla każdego biegacza przygotowany został pakiet startowy, dyplom oraz potwierdzenie udziału  w biegu. Po zakończeniu biegu każdy  uczestnik otrzymał pisemne potwierdzenie udziału i uzyskanego wyniku. Może je okazać swojemu darczyńcy, dla którego będzie ono oznaczało uwiarygodnienie udziału uczestnika w biegu oraz potwierdzenie ofiarowania funduszy na zaplanowany charytatywny cel. Z naszej szkoły wzięli udział w biegu wszyscy wolontariusze ,biorący udział w festynie oraz ja jako opiekun.
Całemu piknikowi towarzyszyła dobra zabawa przy muzyce a  na scenie  wystąpił p. Jacek Malanowski i p. Daniela Zabłocka, po nich odbył się  pokaz walki wręcz na szable w wykonaniu Signum Polonicum.
Na zakończenie festynu każdy uczestnik otrzymał paczkę z Biedronki.
Wróciliśmy do szkoły pełni  radości ze wspaniałej zabawy i szczęśliwi , że mogliśmy pomóc Zosi.

tekst i foto: A. Krzysztofik